Bayrampaşa 29 Ekim Caddesi’ni kırmızı renkli bir sıvı kapladı. Kısa müddette caddenin büyük kısmı kırmızıya boyandı. Etraftakiler durumu belediye gruplarına bildirdi. Takımlar sıvının geliş istikametini takip ederek kaynağının dokumacılık atölyelerinin bulunduğu bir sokak olduğunu belirledi.
KAMERA İMAJLARI İZLENDİ
Zabıta grupları sokak üzerindeki işyerlerinin güvenlik kamera imgelerini inceledi. İmgelerde bir kişinin çöp poşetlerinin bulunduğu yere bir kova bıraktığı, bir mühlet sonra ise kağıt toplayıcısı bir kişinin çöpteki kovayı almak için içindeki kimyasal unsur gibisi tozu çöpe döktüğü anlaşıldı.