Aydın’ın Germencik ilçesinde kuru meyve ihracatı yapan bir işyerinde öğlen saatlerinde meydana gelen olayda, fabrikada personellerin çalıştığı sırada amonyak takına bağlı borulardan sızan gazdan 2 emekçi etkilendi.
112 Acil Davet Merkezi’ne yapılan ihbar üzerine bölgeye, jandarma, itfaiye, sıhhat ve AFAD takımları sevk edildi. Olay yerine gelen takımlar tedbir alarak çalışanlara müdahale etti.
Sızan kimyasaldan etkilenen 2 personel ambulanslarla Aydın Devlet Hastanesi’ne sevk edilerek tedavi altına alındı.
Hastanede tedavi altına alınan 2 çalışandan 63 yaşındaki Fikriye Akgün hekimlerin uğraşına karşın hayatını kaybetti.
Akgün’ün mevt haberi ailesi ve tüm sevenlerini yasa boğarken başka emekçi V.S.’nin (60) tedavisinin sürdüğü bilgisine ulaşıldı.
Yorum Yok